עמוד המועדפים שלי הצפיות האחרונות שלי קטגוריות
קטגוריות מומלצים עדכונים אחרונים עמוד ראשי
:חיפוש מהיר
         


מחשב

טלוויזיה
ערוץ 2 שידור חי   |   ערוץ 10 שידור חי

זהבי מחפש תשובה

RSS שלח ל Facebook Twitter שתף במקושרים שלח לחבר
עמוד ראשי > וואלה! > תעודה ותחקיר > זהבי מחפש תשובה

זהבי מחפש תשובה   - עונה 1


מובל על ידי כוחה של הסקרנות ועם הרבה אומץ יוצא זהבי העצבני, זה שכבר קולל בכל "פולסא דנורא" אפשרי, למסע אל "האיש ברחוב" אל "מומחי האקדמיה", וכמובן אל אנשי הישיבות, המקובלים ואל הסיפורים האישיים שמאירים אולי יותר מהכל באור מעניין וחדש את הדילמות המשפיעות על חיי כולנו.

דרך עיניו החילונית ודרך התנהלותו המיוחדת והמשעשעת, מספר לנו זהבי סיפורי שטח לומד ומלמד משהו מעולמה המורכב של היהדות וחווה מפגשים מיוחדים במינם במגע עם התרבות שמשפיעה יותר מכל על סדר היום החברתי והציבורי בארצנו, התרבות היחידה שמצליחה ברגע להוציא מאות אלפי אנשים אל הרחוב.

סדרה זו היא אולי הפעם הראשונה שגוף טלוויזיוני כלשהו מחליט לצאת מהאולפן הממוזג אל הרחוב בעקבות היהדות והתוצאה היא, סדרה עדכנית, בעלת סגנון טלוויזיוני חדשני ולכל המשפחה, הכל דרך עיניים חילוניות, ללא ציניות וללא מטרות תקיפה, אלא במטרה להבין ללמוד אבל גם לשאול את השאלות הקשות ביותר.תגיות: נתן זהבי, דת, זהבי מחפש תשובה
  קטגוריות
אירוח
אנימציה ומצוירים
אקשן ואימה
בידור
בישול
דרמה
הגיל הרך
הרצאות
ויראלי
חדשות
טבע
טלנובלות
ילדים ונוער
לימודים ברשת
מגזין
מדע
מוסיקה
סדנאות
ספורט
ספרדית
ערבית
פנטזיה ומד"ב
פעולה
קומדיה
רומנטי
ריאליטי
שעשועון
תעודה ותחקיר
סרטים


שלח לחבר
    הוסף לעמוד שלי
פרק 14 - המדען והמאמין - מסע בעקבות הגולם, חלק ב'
מסתבר שהסיפורים על בריאת אדם בידי אדם (גולם) נפוצו כבר בימי התלמוד. עתה כשמדענים בעולם עוסקים בניסיונות לייצר בני אדם במעבדות, האם ניתן ללמוד מסיפורי הגמרא על יחסה של ההלכה והמוסר היהודי להנדסה הגנטית (השיבוט)?
פרק 13 - בצלם אלוהים, חלק א'
יצירת גולם, נחשבת בעיני המאמינים בקבלה המעשית לפסגת היצירה. בפרק זה יוצא נתן למסע בעקבות הסיפור על הגולם המפורסם מכולם , הגולם מפראג. האם היהדות מאמינה במעשי כשפים, או שמדובר בסיפורי מעשיות עממים ? האם גם בימינו יש מקובלים העוסקים בניסיונות כאלו?
פרק 12 - עשה לך רב
זהבי נפגש עם הרב מרדכי אליהו. הימים ימי סערה פוליטית וקולות מלחמה באוויר , נתן מגיע להדלקת נרות חנוכה בביתו של אחד הרבנים המשפיעים ביותר כיום על סדר החיים הציבורי בישראל , הרב מרדכי אליהו, פעם הרב הראשי לישראל והיום נחשב למנהיג הרוחני של תנועות הימין. על יהדות, רבנות ופוליטיקה
פרק 11 - ברי מצווה
שתי תפיסות שונות לדרך בה מטפלת היהדות בחריגים, מצד אחד המוסד "עלה" אשר ממוקם במרכזה של בני ברק החרדית ואשר הדרך החסידית היא דרכו למול תפיסתו של פרופסור ראובן פוירשטיין מומחה בעל שם עולמי לטיפול בילדי תסמונת דאון אשר גיבש את תורתו מתוך היהדות ופתאום מצא את עצמו עומד למבחן אישי, נכדו, אלחנן, נולד עם תסמונת דאון.
פרק 10 - נשים דעתן קלה
מברוריה התנאית אשת רבי מאיר בעל הנס שהתאבדה בגלל שלא עמדה בצפיות הגברים ועד ניצניה הראשונים של המהפכה הפמניסטית היהודית בימינו, קרוע בין שלוש נשים שונות בתכלית מנסה נתן זהבי בפרק זה לצייר קווים למעמדה של האישה היהודית.
פרק 9 - חד וחלק
מהי השחיטה היהודית, כיצד הם עושים את זה, והאם השחיטה הזאת היא הומנית יותר מכל האחרות הנהוגות בעולם או אכזרית ביותר כמו שטוענים ארגוני בע"ח בעולם המערבי ?
פרק 8 - העירוב
הידעתם שכל עיר בישראל מוקפת בחוט (דייג) על מנת שהדתיים יוכלו לשאת חפצים ממקום למקום ? גם נתן זהבי לא ידע את זה עד אותו טיול ללונדון שבו הוא נתקל באחת ההלכות הביזאריות ביותר של היהדות: "העירוב". סיפור מסע מטורף המתחיל בחוט דייג ונגמר בעלילת דם נוסח המאה ה-18 אבל הפעם בלונדון שנת 2000.
פרק 7 - סקס
מפגש חושפני ועצוב עם חבורת "שבבניקים" (בני נוער החיים בשולי החברה החרדית) מעלה שאלות רבות: למה החינוך המיני בחברה החרדית כל כך שמרני ומהן התוצאות של הדרך הזאת, ואיך זה שהיהדות שהביאה לעולם את הסיפורים המיניים העסיסיים של התנ"ך נראית כל כך חשוכה בתחום הנ"ל ?
פרק 6 - מי הוא יהודי
לאחר מסעותיו המפרכים בשבילי ארץ הקודש, יוצא העיתונאי נתן זהבי לחופשת סוכות ונוסע "לנקות קצת את הראש" בניו-יורק. אבל הפגישה אחת קצרה עם הבחור איצ'ה מאיר הגר שולחת אותו ללב הסערה מחדש. איצ'ה, נכד לאדמור"י חסידות וויז'ניץ ומעכאר יהודי לא קטן מציע לנתן, סיור אל ה"שטעטל" היהודי הגדול מכולם ולטיול כזה קשה לסרב. יחד עם איצ'ה ושומר ראשו מייקל יוצא נתן אל המסע האחרון שלו בסדרה ובמקום לנוח, הוא מיטלטל בין הגויים ליהודים בין הרפורמים לאורתודוקסים ומנסה בגרך להבין את המחלוקת הגדולה ביותר בעם היהודי.
פרק 5 - על קצו של יוד
לפי האמונה היהודית המקובלת האותיות העבריות המכונות גם האותיות הקדושות ניתנו לעם ישראל ע"י משה במעמד הר סיני ("והעם רואים את הקולות") על כן לאותיות יש מעמד מיוחד של קדושה. סיפורי מסתורין רבים נקשרו בתורת השימוש באותיות הקדושות כמו למשל הסיפור של המהר"ל מפראג שהפיח רוח חיים בגולם ע"י שימוש נכון באותיות השם המפורש. נתן זהבי יוצא למסע בעקבות הכתב העברי, מסע שתחילתו באר הקמיעות, בקברו של הבבא סאלי בנתיבות, וסיומו בהכנסת ספר תורה באופקים, ומביא לנו את סיפורה המרגש והמוזר של פועל עברי קשה יום שנכתב לפני כ 2700 שנה.
פרק 4 - שעטנז
מדוע החרדים מתלבשים כמו שהם מתלבשים? כיצד מבחינים על פי הלבוש בחצרות והאמונות השונות ועל מה צריך להקפיד כדי שהבגד שלך יהיה "כשר" על ההלכה? כיצד הלכו אבותינו ואיך הגיעו היהודים עד האופנה השחורה של מאה שערים? מסע אל אופנת הבגד העברי המתנהל בין רחוב שנקין בתל אביב ועד סמטאותיה הצרות של מאה שערים בירושלים דרך סיפורו של איזי רוטר, חוזר בשאלה ממאה שערים ההולך לבקר את סבו החרדי לפני שהוא עושה את השינוי החיצוני האחרון שיהפוך אותו לחילוני כשר.
פרק 3 - בשמחה תמיד
זהבי מגיע לצפת בעקבות הזמנת הרב הראשי הספרדי של העיר הרב שמואל אליהו, על מנת להבין את יחס היהדות לשמחה ולמוסיקה. ליקויי החמה שתופס אותו בבית הקברות העתיק ליד קברו של האר"י הקדוש בין עשרות המתפללים פותח 24 שע' מיוחדות במינן בעיר המקובלים והחוזרים בתשובה שנסגרות בסופו של דבר במקווה האר"י, אחד המקוואות המקודשים ביותר ליהדות ברחבי העולם כולו שנחשף בפעם הראשונה למצלמות הטלוויזיה.
פרק 2 - בין הפרוזדור לטרקלין
נתן-זהבי חילוני אדוק וישראלי מאמין יוצא למסע מרתק בעקבות עולמה הססגוני של התרבות היהודי הפרק עוסק בניסיון להבין את בסיס האמונה במשיח , מיהו? , מתי הוא יבוא? המסע מתנהל בין ת"א ירושלים בתים והערבה בדרכו הוא פוגש אנשי דת ורוח.
פרק 1 - יאללה משיח
בניסיון להבין את בסיס האמונה במשיח, מיהו, מתי הוא יבוא, מהן הסכנות הגלומות ברעיון ומי עומד מאחורי קמפיין "מחכים למשיח" פוגש נתן את הסופרת יוכי ברנדיס, חוקר הקבלה הירושלמי דר' אלי שי, אנשי חב"ד והמקובל הדרום תל אביבי, הרב עוזרד המקיים מדיטציות המוניות לזירוז ביאת המשיח, כמו גם את הסופר והעיתונאי אפריים סידון ואת שמחה פרלמוטר שסיפורו האישי המרגש נותן לנו אפשרות להבין את הצד ההומני והאחר שבבסיס האמונה הזאת. המסע מתנהל בין ת"א, בת ים, ירושלים והערבה.


צפייה ישירה:
טי וי לנד    © 2009 TVland Ltd.      TVland.co.il - טיוילנד
תגיות נבחרות
שנות ה-80
X פקטור
אמבוש
להיות איתה
הכוכב הבא
מה אתם הייתם עושים
מה שקורה באילת
כלוב הזהב

הישרדות VIP
ארץ נהדרת
רוקדים עם כוכבים
סימני שאלה
כלבוטק
פנים אמיתיות
יצאת צדיק
מצב האומה
פסיכו
ניווט מהיר
קטגוריות
עדכונים אחרונים
מועדפים
צפיות אחרונות
ערוץ 2
ערוץ 10
YES
HOT
Ynet
טי וי לנד
עמוד ראשי
צור קשר
תקנון
מדיניות פרטיות
המומלצים
מדריך לחיבור המחשב לטלוויזיה
מהחדשות
צפייה ישירה
RSS
קישורים
eMailSeek
DataCheck.co.il
Affiligo.co.il
05X.co.il
MyName.org.il
Ltds.co.il
מידע עסקי
נסח טאבו