עמוד המועדפים שלי הצפיות האחרונות שלי קטגוריות
קטגוריות מומלצים עדכונים אחרונים עמוד ראשי
:חיפוש מהיר
         


מחשב

טלוויזיה
ערוץ 2 שידור חי   |   ערוץ 10 שידור חי

סוף עונת התפוזים

RSS שלח ל Facebook Twitter שתף במקושרים שלח לחבר
עמוד ראשי > וואלה! > תעודה ותחקיר > סוף עונת התפוזים

סוף עונת התפוזים   - עונה 1


סדרת טלוויזיה תיעודית בת 12 פרקים אשר עלתה לשידור לראשונה בשנת 1998 בערוץ הראשון.
הסדרה עוקבת אחר התפתחות סצינת הרוק הישראלי על שלל הזרמים והיוצרים הבולטים בו לאורך 50 השנים הראשונות של המדינה.
בסדרה נעשה שימוש בקטעי ארכיון רבים, חלקם נדירים, הן בחומר מצולם והן בהקלטות קול. רוב הפרקים ליוו את פועלם של מספר אמנים והרכבים, כאשר רק 3 פרקים התמקדו בהרכב או אמן מסוים ומשפיע במיוחד – אריק איינשטיין, להקת כוורת ושלום חנוך.


תגיות: יואב קוטנר, גידי אביבי, עמי אמיר, אריק איינשטיין, גבריאל ביבליוביץ', סוף עונת התפוזים
  קטגוריות
אירוח
אנימציה ומצוירים
אקשן ואימה
בידור
בישול
דרמה
הגיל הרך
הרצאות
ויראלי
חדשות
טבע
טלנובלות
ילדים ונוער
לימודים ברשת
מגזין
מדע
מוסיקה
סדנאות
ספורט
ספרדית
ערבית
פנטזיה ומד"ב
פעולה
קומדיה
רומנטי
ריאליטי
שעשועון
תעודה ותחקיר
סרטים


שלח לחבר
    הוסף לעמוד שלי
פרק 12 - סוף העולם
שנות התשעים ברוק הישראלי: הפריחה המהירה עם ריבוי הלהקות הצעירות (נושאי המגבעת, מופע הארנבות של ד"ר קספר, אבטיפוס, זקני צפת, תערובת אסקוט, היהודים, איפה הילד, כרמלה גרוס ואגנר, נקמת הטרקטור, בלאגן, פורטרט ועוד) ומועדוני הרוק בהם צמחו ובראשם מועדון ה"רוקסן" הייחודי וזכור לטוב.
פרק 11 - למה לי פוליטיקה עכשיו
צמיחת הלהקות משינה והחברים של נטשה מתוך מלחמת לבנון, ומאבקו של אהוד בנאי עוד מאז היותו חייל במלחמת יום כיפור ועד פריצתו המיוחלת. הפרק קרוי על שם שירם של להקת משינה.
פרק 10 - נגד הרוח
חלק ניכר בהתפתחות הרוק הישראלי דרך סיפורו של שלום חנוך מאז תחילת דרכו, השפעתו הרבה וההערכה הרבה אליו לצד מאבק מתמיד על מקומו, עם הצלחות ענקיות וכשלונות צורבים כאחד. הפרק קרוי על שם אחד משיריו של חנוך.
פרק 9 - יהיה טוב
הצליל האוריינטלי, האופטימי והזמר העברי מככבים ברוק הישראלי: דויד ברוזה, יהודה פוליקר ושלמה ארצי. הפרק קרוי על שם שירו של דויד ברוזה.
פרק 8 - אל תקרא לי מותק
מאבקן של הנשים ברוק הישראלי: אסתר שמיר, יהודית רביץ, חוה אלברשטיין, קורין אלאל, ריקי גל, סי היימן, דנה ברגר, אתי אנקרי, רונית שחר, מיקה קרני, להקת המכשפות, איגי וקסמן וקרני פוסטל. שם הפרק לקוח מהשיר "מותק" של קורין אלאל.
פרק 7 - אינקובטור
כניסתה של מוזיקת הPאנק והגל החדש לישראל ועלייתה האיטית מהמחתרת בשנות השמונים: רמי פורטיס (יציאת האלבום "פלונטר" וההרכבים כרומוזום, ז'אן קונפליקט ועוד), ברי סחרוף, הקליק, היחידה לטיפול נמרץ ועוד. הפרק קרוי על שם שיריהם (השונים) של רמי פורטיס ולהקת הקליק.
פרק 6 - תנו לי רוקנ'רול
הלגיטימציה והנסיונות הראשונים לצליל רוק מחוספס וכוחני יותר בישראל בראשית שנות השמונים לאחר הכישלון היחסי של מני בגר, הלהקות דודה וחמסין של יוצאי "כוורת" והאלבום והמופע "חתונה לבנה" של שלום חנוך על אף ביקורות אוהדות, אל מול הצלחתן של תיסלם, בנזין ועוד. הפרק קרוי על שם שיר של להקת תיסלם.
פרק 5 - קצת אחר
פריחת הרוק הנסיוני, המורכב והמתקדם והשתלבותו עם סצינת הדיסקו והאלקטרוניקה של סוף שנות השבעים: גרי אקשטיין, צביקה פיק, שלמה גרוניך, יוני רכטר ואבנר קנר, מתי כספי, והלהקות זינגלה, גן עדן, פיאמנטה וקצת אחרת (אשר על שמה קרוי הפרק).
פרק 4 - עצמאי בשטח
המוזיקאים, ההרכבים והאירועים הבלתי מתפשרים שהתבלטו בשנות השבעים: אריאל זילבר ושלום חנוך בלהקת תמוז ובנפרד, מתי כספי, דני ליטני, יהונתן גפן ועוד. שם הפרק לקוח מהשיר "הולך בטל" מאיר אריאל ואריאל זילבר בביצוע להקת תמוז.
פרק 3 - היה נחמד
סיפורה של להקת כוורת אשר לקחה קדימה את הצליל של להקת הנח"ל, וצבעה את הרוק בצליל חדש ורענן שטרם נשמע בישראל. שם הפרק לקוח מהשיר "נחמד".
פרק 2 - אני ואתה נשנה את העולם
סיפורו של אריק איינשטיין מתחילת דרכו בלהקת הנח"ל ועד אמצע שנות השבעים, ותרומתו להכנסת צליל הרוק לישראל עם החלונות הגבוהים, הצ'רצ'ילים אשר ליוו אותו בהקלטת האלבום "פוזי" (אלבום הרוק הראשון בישראל לדעת רבים), חבורת לול והמשך שיתוף הפעולה עם שלום חנוך, מיקי גבריאלוב ועוד.
פרק 1 - אין מקום לשניים על עמוד החשמל
סיפורן של להקות הקצב אל מול הלהקות הצבאיות והשפעות רוק ראשוניות עם הקמת הצ'רצ'ילים, "מלכת אמבטיה" של חנוך לוין ו"אחרית הימים". הפרק קרוי על שם שירו של חנוך לוין (מלחין: זהר לוי) שביצעה להקת אחרית הימים.


צפייה ישירה:
טי וי לנד    © 2009 TVland Ltd.      TVland.co.il - טיוילנד
תגיות נבחרות
שנות ה-80
X פקטור
אמבוש
להיות איתה
הכוכב הבא
מה אתם הייתם עושים
מה שקורה באילת
כלוב הזהב

הישרדות VIP
ארץ נהדרת
רוקדים עם כוכבים
סימני שאלה
כלבוטק
פנים אמיתיות
יצאת צדיק
מצב האומה
פסיכו
ניווט מהיר
קטגוריות
עדכונים אחרונים
מועדפים
צפיות אחרונות
ערוץ 2
ערוץ 10
YES
HOT
Ynet
טי וי לנד
עמוד ראשי
צור קשר
תקנון
מדיניות פרטיות
המומלצים
מדריך לחיבור המחשב לטלוויזיה
מהחדשות
צפייה ישירה
RSS
קישורים
eMailSeek
DataCheck.co.il
Affiligo.co.il
05X.co.il
MyName.org.il
Ltds.co.il
מידע עסקי
נסח טאבו