עמוד המועדפים שלי הצפיות האחרונות שלי קטגוריות
קטגוריות מומלצים עדכונים אחרונים עמוד ראשי
:חיפוש מהיר
         


מחשב

טלוויזיה
ערוץ 2 שידור חי   |   ערוץ 10 שידור חי

ארץ מולדת

RSS שלח ל Facebook Twitter שתף במקושרים שלח לחבר
עמוד ראשי > ערוץ 23 > תעודה ותחקיר > ארץ מולדת

ארץ מולדת   - הסדרה במלואה


סדרת דוקו-דרמה מקורית המשחזרת, באהבה ובהומור, אירועים נבחרים שאירעו בארץ ישראל מ-1850 ועד 1950. הצצה מרגשת אל האירועים ששינו את ההיסטוריה של ארץ ישראל: ממסעו של מונטיפיורי בארץ ועד לעליות הגדולות לארץ, לאחר קום המדינה.

קבוצת שחקנים קבועה ואיכותית משחקת בכל פרק דמויות מעולם אחר, הפועלות בסיטוצאיות שונות במשך המאה. תוך כדי שחזור השפה, התלבושות ואורח החיים מוצג לנו סיפורה של ארץ ישראל והדילמות שעמדו לפני היישוב בשלבי התגבשותו: דילמות חברתיות, מדיניות וכלכליות.

בין השחקנים ניתן למצוא שמות מובילים כמו: ששון גבאי, סנדרה שדה, עפרה ויינגרטן, נתן דטנר ואיציק ויינגרטן.
תגיות: ששון גבאי, אייל ברטונוב, מוטי בהרב, איציק וינגרטן, רמי דנון, נתן דטנר, רוברטו פולק אמיר גידי, דליק וולניץ, סיני פתר, עמי טראוב, חנן יובל, מיקה דני, סנדרה שדה, עופרה ויינגרטן, היסטוריה, נוסטלגיה, ארץ מולדת
  קטגוריות
אירוח
אנימציה ומצוירים
אקשן ואימה
בידור
בישול
דרמה
הגיל הרך
הרצאות
ויראלי
חדשות
טבע
טלנובלות
ילדים ונוער
לימודים ברשת
מגזין
מדע
מוסיקה
סדנאות
ספורט
ספרדית
ערבית
פנטזיה ומד"ב
פעולה
קומדיה
רומנטי
ריאליטי
שעשועון
תעודה ותחקיר
סרטים


שלח לחבר
    הוסף לעמוד שלי
פרק 17 - ממזרח ומים למולדת
עם הקמת המדינה נפתחו שערי העלייה ויהודים מכל תפוצות העולם החלו נוהרים לארץ. היישוב היהודי הקטן נאלץ לפתור במהירות את בעיות הקליטה. בסרט 3 תמונות הממחישות את בעיותיהם של העולים: משפחה עירקית במעברה, חברת נוער מרוקאית בקיבוץ ותלמידי אולפן לשפה העברית בתל-ירוחם.
פרק 16 - מלחמת העצמאות
מלחמת העצמאות מתוארת דרך יומנו של אמנון, החל מיום ההצבעה באו"ם ועד להקמת צ.ה.ל. הסצנות המבוימות בפרק: ינואר 1948 ההגנה על הרובע היהודי בעיר העתיקה. פברואר 1948 פיצוץ גשר על הירדן ע"י הפלמ"ח. מרץ 1948 ההתקפה על השיירה בנבי דניאל. מאי 1948 הכרזת המדינה. סוף מאי 1948 משלט בנגב, פלישת המצרים ועוד.
פרק 15 - מעפילים ולוחמים
השנים 1945-1947 היו סוערות ביותר ארוע רדף ארוע, המאבק של הישוב היהודי על הזכות לעליה, להתיישבות ולעצמאות הלך והתעצם. בסרט מובאים אירועיםמתנועת הבריחה אחר מלחמת העולם דרך פיצוץ ספינת משמר בריטית שפעלה למנוע העפלה ועד ליל ההצבעה באו"ם.
פרק 14 - בראשית המאבק
תקופת מלחמת העולם ה-2, וידיעות ראשונות על השואה מגיעות לארץ. יש רצון לסייע לבריטים במלחמה נגד הנאצים, אך יש תסיסה והתנגדות למדיניות שלהם בארץ. ביישוב וויכוחים על הדרך בה צריך להתמודד. בסרט דמויות שונות, כל אחת מהן בוחרת להתגייס לארגון שונה - לפלמ"ח, לבריגדה ולאצ"ל.
פרק 13 - אל מחוץ לגדר
באפריל 1936 פרצו שוב מאורעות בארץ. היישוב היה מופתע ולאט לאט התברר שהקרע בין היהודים והערבים הולך ומעמיק. ככל שהמצב הבטחוני מתערער, הולכת ומתארגנת "ההגנה". היישוב נערך גם למאבק המדיני ומקים את ישובי חומה ומגדל. המישדר מסתיים בהקמת חניתה, בהכרזת ה"ספר הלבן" ובמלחמת העולם השניה.
פרק 12 - משבר התעצמות
שני זוגות יוצאי גרמניה, דוד ואלזה, הורסט ולולה, הגיעו לארץ בשנות ה-30 המוקדמות. דוד, מרצה לספרות גרמנית, מוכר נקניקיות בת"א. הורסט ואשתו הולכים להתיישב בעמק חפר. ההסתגלות לארץ קשה אך העולים החדשים מתרגלים לאט לאט.
פרק 11 - בעיר ובעמק
קבוצת עולים מן העלייה השלישית קבעה פגישה בשנת תרפ"ו. תוך כדי פגישתם הם מספרים את אשר עבר עליהם בגדוד העבודה, במושב, בקיבוץ ובעיר, את הקשיים, הבעיות והלבטים באותה תקופת בראשית.
פרק 10 - בין הזמנים
מלחמת העולם הראשונה מסתיימת. התורכים נסוגים והבריטים נכנסים. בישוב ציפיות ותקוות להגשמת הצהרת בלפור ועתיד טוב יותר. העלילה מתרחשת ביסוד המעלה, על גבול איזור ההפקר באצבע הגליל, בגדוד העברי ובתל חי.
פרק 9 - בין תורכיה לבריטניה
בפרוץ מלחמת העולם הראשונה, קבוצה מתלמידי כיתה י"ב בגמנסיה הרצליה מתארגנת להגיש עזרה ליישוב. אנו עוקבים אחריהם ולומדים על בעיותיו של הישוב בתקופת המלחמה, ועל התלבטותו בין נאמנות לשלטון העות'מאני לבין תקוותיו מן הבריטים הכובשים את הארץ.
פרק 8 - תצלצל שפתנו כפעמון של כסף
אחד מפלאי התחדשות היישוב היהודי בארץ ישראל בתקופת העלייה הראשונה והשנייה הוא התופעה של החייאת השפה העברית כשפה מדוברת ויום יומית. בפרק זה נכיר את סיפורה של החייאת השפה בוועד הלשון, בבתי הספר ובחיי היום יום.
פרק 7 - עיר קמה מן החולות
סיפור ייסודה של העיר תל אביב ב-1909, עת קבוצת יהודים מיפו החליטה להקים שכונה חדשה נקייה ונעימה.
פרק 6 - הנועזים
ארגון "השומר", הכוח היהודי הראשון בעת החדשה, קם להגנת היישוב היהודי בארץ ישראל. בתכנית נפגוש בתמונות מחיי אנשי השומר, נכיר את אורח חייהם ואת בעיותיהם בתקופת העלייה השנייה.
פרק 5 - להיות פועל בארץ ישראל
שחקני הסידרה מציגים את אנשי העלייה השנייה, בעיותיהם, לבטיהם ותנאי חייהם. הדמויות עוסקות ברעיונות כמו העבודה העצמית, עבודה עברית, השיבה לאדמה, ההסתפקות במועט וחיי הקומונה המתגבשים והולכים.
פרק 4 - אבן מאסו הבונים היתה לראש פינה
הלהקה מציגה את קבוצת המתישבים הראשונה בראש פינה, ובראשם דוד שו"ב. המתישבים חיים בדוחק, ונעזרים בסופו של דבר בברון רוטשילד. בסרט קטעים המשחזרים את אורח חייהם ובעיותיהם בשנות ההתישבות הראשונות, כדגם ליתר מושבות העלייה הראשונה.
פרק 3 - היציאה מהחומות
הישוב היהודי מרוכז בעיר העתיקה וחי בתנאים קשים של צפיפות וקשיי פרנסה. חברי הקבוצה מציגים את סיפורם של פורצי החומות, יואל משה סלומון ומיכל כהן.
פרק 2 - בין חומות ירושלים
באמצע המאה ה-19 היה רוב היישוב היהודי מרוכז בין חומות ירושלים. הספרדים היו קהילה מושרשת ונציגיהם ערכו את המגע עם השלטון התורכי. מפגש היסטורי עם חיי היהודים באותה תקופה, בעיותיהם ומצוקותיהם.
פרק 1 - בפתח תקופה
ב-1827 יצא משה מונטיפיורי למסעו הראשון אל ארץ ישראל. דרך מסעו נחשפים לפני הצופה פני הארץ בראשית המאה ה-19, האוכלוסייה היהודית באותה תקופה ויחסיה עם השלטון העות'מאני.


צפייה ישירה:
טי וי לנד    © 2009 TVland Ltd.      TVland.co.il - טיוילנד
תגיות נבחרות
שנות ה-80
X פקטור
אמבוש
להיות איתה
הכוכב הבא
מה אתם הייתם עושים
מה שקורה באילת
כלוב הזהב

הישרדות VIP
ארץ נהדרת
רוקדים עם כוכבים
סימני שאלה
כלבוטק
פנים אמיתיות
יצאת צדיק
מצב האומה
פסיכו
ניווט מהיר
קטגוריות
עדכונים אחרונים
מועדפים
צפיות אחרונות
ערוץ 2
ערוץ 10
YES
HOT
Ynet
טי וי לנד
עמוד ראשי
צור קשר
תקנון
מדיניות פרטיות
המומלצים
מדריך לחיבור המחשב לטלוויזיה
מהחדשות
צפייה ישירה
RSS
קישורים
eMailSeek
DataCheck.co.il
Affiligo.co.il
05X.co.il
MyName.org.il
Ltds.co.il
מידע עסקי
נסח טאבו