עמוד המועדפים שלי הצפיות האחרונות שלי קטגוריות
קטגוריות מומלצים עדכונים אחרונים עמוד ראשי
:חיפוש מהיר
         


מחשב

טלוויזיה
ערוץ 2 שידור חי   |   ערוץ 10 שידור חי

לכל אחד יש סיפור

RSS שלח ל Facebook Twitter שתף במקושרים שלח לחבר
עמוד ראשי > ערוץ 23 > תעודה ותחקיר > לכל אחד יש סיפור

לכל אחד יש סיפור   - יום השואה


ב"לכל אחד יש סיפור", מיזם של הטלוויזיה החינוכית, יד ושם, מוזיאון משואה ובית התפוצות כאן תשמעו את האנשים שבאמת היו שם, אתם מוזמנים להאזין לסיפורים מזעזעים ומצמררים על רציחות של אלפי יהודים במחנות ההשמדה, על רעב בלתי נסבל, על אקציות, על מסעות מוות בשלג, על היודנראט. אולי כך נבין מה באמת היה שם...

כל קטע אורך כמה דקות, מתומצת היטב ומסופר בבהירות וקולחות מצמררת. הקטעים שלוקטו נבררו היטב, ובכל ריאיון מספר ניצול אחד סיפור מסמר שֵׂער, מימי הקורות אותו בשואה - הרוע הגדול ביותר שידעה ההיסטוריה האנושית.


תגיות: יום השואה, יום הזכרון, לכל אחד יש סיפור
  קטגוריות
אירוח
אנימציה ומצוירים
אקשן ואימה
בידור
בישול
דרמה
הגיל הרך
הרצאות
ויראלי
חדשות
טבע
טלנובלות
ילדים ונוער
לימודים ברשת
מגזין
מדע
מוסיקה
סדנאות
ספורט
ספרדית
ערבית
פנטזיה ומד"ב
פעולה
קומדיה
רומנטי
ריאליטי
שעשועון
תעודה ותחקיר
סרטים


שלח לחבר
    הוסף לעמוד שלי
פרק 24 - רעיה ויפליק
רעיה ויפליק מפולין מספרת על ימי הרעב הקשים בגטו. על הלילות שהייתה בורחת לרחובות וורשה ואוספת אוכל מפחי האשפה, אוכל אותו היו טוחנים בגטו ללביבות. לילה אחד תפס אותה חייל גרמני אוספת אוכל ברחובות. סיפור על אכזריות והנצלות.
פרק 14 - מלכה הוס כהנא
מלכה הוס כהנא מטרניסלבניה מספרת על שליחי השומר הצעיר שהחלו להגיע אחרי המלחמה ולעודדם לעלות לישראל. חשבון נפש של ניצולה שהקימה משפחה בארץ וחיה כל ימיה בצל שואת משפחתה וחלק ניכר מעמה.
פרק 11 - תמר ברגר
תמר ברגר הייתה במחנה עבודה בגרמניה. היא חלתה בטיפוס. את חולי הטיפוס הגרמנים מייד שלחו אל תאי הגזים. ברגר עמדה אל מול ד"ר מנגלה ואייכמן שהגיעו למחנה, שיקרה ואמרה שהיא בריאה, ובסופו של דבר ניצלה בזכות העובדה שידעה לנגן.
פרק 9 - ריטה וייס
ריטה וייס התגוררה עם משפחתה בטרנסילבניה שעברה ב-1940 לשליטה של הונגריה. השלטון הפאשיסטי בהונגריה בשנים ההם הטיל מגבלות חמורות על היהודים. במאי 1944 נשלחו כ-150.000 יהודים לאושוויץ במה שמכונה שואת יהודי צפון טרנסילבניה. ריטה וייס מספרת על תחילת פינוי היהודים.
פרק 6 - גבריאל דגן
יום אחד הודיעו לכ-1000 יהודים שעוזבים את מחנה העבודה. ביניהם היה גם גבריאל דגן מצ'כיה. משם התחילה צעדה בלתי נגמרת בשלג כבד של חורף מזרח אירופאי. מאות לא שרדו את מסע המוות הזה.
פרק 3 - הרב סיני אדלר
הרב סיני אלדר היה נער במחנה עבודה נאצי. סיפור על אכזריות בלתי נתפסת של החיילים הנאצים במחנה. סיפור נוסף הוא על אבא שרצה לפדות את בנו בכסף ממחנה השמדה והלך להתייעץ עם הרב.
פרק 2 - הלינה בירנבאום
הלינה בירנבאום מפולין הייתה במחנה ההשמדה מיידנק סמוך ללובלין שבפולין. היא כבר הוכנסה יחד עם רבות אחרות לתאי הגזים שם ישבו עירומות כל הלילה. בבוקר פתחו הנאצים את הדלתות והודיעו שבלילה נגמר הגז . סיפור על אישה שראתה את המוות וחזרה.
פרק 1 - יעקב גרינשטיין
במרץ 1942 הורו הנאצים לאלפי יהודים ובהן משפחתו של יעקב גרינשטיין לעלות למשאיות בפולין. היעד היה גטו מינסק, אז בברית המועצות. סיפור על איש שאיבד את ביתו וניצל בזכות היודנראט.


צפייה ישירה:
טי וי לנד    © 2009 TVland Ltd.      TVland.co.il - טיוילנד
תגיות נבחרות
שנות ה-80
X פקטור
אמבוש
להיות איתה
הכוכב הבא
מה אתם הייתם עושים
מה שקורה באילת
כלוב הזהב

הישרדות VIP
ארץ נהדרת
רוקדים עם כוכבים
סימני שאלה
כלבוטק
פנים אמיתיות
יצאת צדיק
מצב האומה
פסיכו
ניווט מהיר
קטגוריות
עדכונים אחרונים
מועדפים
צפיות אחרונות
ערוץ 2
ערוץ 10
YES
HOT
Ynet
טי וי לנד
עמוד ראשי
צור קשר
תקנון
מדיניות פרטיות
המומלצים
מדריך לחיבור המחשב לטלוויזיה
מהחדשות
צפייה ישירה
RSS
קישורים
eMailSeek
DataCheck.co.il
Affiligo.co.il
05X.co.il
MyName.org.il
Ltds.co.il
מידע עסקי
נסח טאבו